WIZUALIZACJA ZPSM

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH
im. Kazimierza Wiłkomirskiego


ul. Traugutta 91
82-300 Elbląg

tel. 55 611 40 40
fax. 55 611 41 41

Pożar w Szkole Muzycznej

Data dodania informacji: 2014-01-22

Jeszcze nie wiadomo czy wczorajszy (18-01-2014) pożar w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elbl±gu był dziełem tragicznego przypadku czy też celowym podpaleniem. Na razie trwa szacowanie strat. Te za¶ s± ogromne. Spłonęła bowiem sala koncertowa. Nie wiadomo też kiedy teraz zakończy się renowacja obiektu szkoły.

Ponad 5 godzin 45 strażaków walczyło z ogniem w obiekcie szkoły. Płomienie szybko przeniosły się z pomieszczeń piwnicznych, gdzie składowane były materiały budowlane, na wyższe kondygnacje szkoły. Ogień pojawił się za drewnianymi boazeriami. Temperatura była tak duża, że sufit sali koncertowej zacz±ł się topić i spadać.

Przypomnijmy, że budynek elbl±skiej Szkoły Muzycznej przechodzi obecnie gruntown± modernizację. Wszystko za spraw± projektu pn. „Rozbudowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego". Ł±czny koszt inwestycji zaplanowany jest na 11 mln zł. Planowane zakończenie prac to wrzesień 2014 roku. W pierwszej kolejno¶ci zostanie wybudowane nowe skrzydło szkoły. Na parterze znajdzie się mała sala koncertowa dla 100 widzów, zwana kameraln±, a na piętrze pomieszczenia do zajęć dydaktycznych.

Generalny remont przejd± też istniej±ce pomieszczenia szkoły. Bardzo ważnym elementem inwestycji będzie gruntowana modernizacja obecnej sali koncertowej, zmieni się też otoczenie sali, gdzie powstan± m.in. garderoby. Dzięki projektowi placówka zostanie doposażona również w sprzęt audiowizualny oraz instrumenty.

Większo¶ć ¶rodków na modernizację szkoły pochodzi ze ¶rodków unijnych (85 proc.), reszta pieniędzy pochodzi z Ministerstwa Kultury.

Czy pożar poważnie zakłóci ten harmonogram prac budowlanych? Tego jeszcze na razie nie wiadomo.

Ľródło: elblag.net


Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.